29.kolo: Dynamo - Sokol Nový Knín 2:1 (1:0)

13.06.2010 00:33

29.kolo, 13.6.2010 17:00

Dynamo - Sokol Nový Knín 2:1 (1:0)

Branky: 22. Němec, 90. Kymr – 59. Foltýn. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 2:1. Diváci: 95.

Dynamo: Lorenc (78. Müller) – Dubský – Vágner, Horký, Jindřich – Kymr, Němec, Pešta (60. Klempt), Válek – Mašek, Pekárek.

Mašek si vyzkoušel roli brankáře

Dynamo neukolébala ani záchrana a ve fotbalovéI. A třídě poosmé v řadě zabodovalo. Po výhře nad Novým Knínem má navíc blízko k tomu skončit sezonuv lepší polovině tabulky.

Ve vyrovnaném prvním poločase otevřel skóre Němec, který se ve vápně uvolnil a bodlem nedal hostujícímu brankáři šanci. Začátek druhé půle patřil jednoznačně hostům, kteří získali převahu a gólem Foltýna po rohovém kopu zaslouženě vyrovnali. Pak měli další dvě šance, které ale naštěstí pro domácí nevyužili.

Domácím se dvanáct minut před koncem zranil brankář Lorenc, kterého mezi třemi tyčemi nahradil útočník Mašek a rozhodně nezklamal. V 90. minutě zatáhl míč po křídle Pekárek, který našel zpětnou přihrávkou Kymra, a ten krásnou střelou z první pod víko vstřelil vítězný gól.

„Bylo to oboustranně takové uvolněnější, remízové utkání. Férový zápas bez nějakých ostřejších zákroků. Poslední dobou máme štěstí, které se i dnes přiklonilo na naši stranu. Musím pochválit i náhradního gólmana Maška, který nepustil gól a dvakrát nás podržel,“ řekl po ukončení zápasu domácí trenér Daniel Kaplan.