10.kolo, Dynamo - FK Kralupy 2:5 (0:1)

26.10.2013 22:40

10.kolo, 26.10.2013 14:30

Dynamo - FK Kralupy 2:5 (0:1)

Branky: 72. Pekárek, 88. Rada – 54. a 85. Müller, 44. Jeřábek, 72. Matějček, 78. Topol. Rozhodčí: Burian. ČK: 59. Horký (N). ŽK: 3:1.

Dynamo: M. Kratochvíl – Vágner, Dubský, Emmer (79. Rada), Strazzer – Němec, Horký, Kymr, Miler – Pekárek, Zd. Kratochvíl (46. Kobera).

Kralupy: Luksik – P. Pešek, Černý, M. Pešek, Řenč – Topol (87. Dobiáš), Jeřábek, Tarbaj, Vokoun (66. Hrabal) – Müller, Matějček.

Dlouhých pět týdnů už fotbalisté Dynama nebodovali, a tak se čekalo, že do derby s administrativně souženými Kralupy vykročí pravou nohou. Jenže sobotní utkání jednoznačně ukázalo, že herní, potažmo výsledková krize má u Dynama mnohem hlubší kořeny. Vždyť svou první šanci (Kymr těsně vedle) si domácí vypracovali až po pětadvaceti minutách. Po celých devadesáti pak prohráli 2:5.

Kralupští začali derby s pozornou obranou, a když po půlhodině poznali, že soupeř není zrovna ve „své kůži", začali se více prosazovat, zejména zásluhou špílmachra Tarbaje a průbojného Müllera. Když pak minutu před poločasem Jeřábek přízemní střelou otevřel skóre, domácí akcie výrazně poklesly. Tím spíš, že deset minut po přestávce pojistil Müller téměř z nulového úhlu kralupské vedení. Do zápasových „not" si poté připsal velkou „pauzu" domácí záložník Horký, ohnal se po Vokounovi a šel se předčasně sprchovat. To už svěřenci kouče Šimka, vyhnaného za zábradlí do trenérského „exilu", začínali přebírat otěže souboje jednoznačně do svých rukou. Po hrubce kapitána Dubského přidal Matějček třetí gól. Dynamu nepomohlo ani Pekárkovo snížení, které vzápětí zhatila další stoperská hrubka. Tu potrestal Topol a domácí zmar potvrdil Müller (1:5).