25.kolo: Dynamo - FK Vysoká 4:2 (0:1)

07.06.2015 22:41

25.kolo, 7.6.2015 17:00

Dynamo - FK Vysoká 4:2 (0:1)

Branky: 52. a 72. Mölzer, 49. Emmer, 88. Hudeček – 38. Trutnovský, 71. Štolba z PK. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:3. Diváci: 85.
Dynamo: Lorenc – Vágner, Vrábel, Dubský (55. Lubas), Emmer – Mölzer, Rada, Holý, Hudeček – Kratochvíl, Došek (46. Kaplan ml.).
Vysoká: Chaloupka – Vodička (75. Jonáš), R. Finkous, Štolba, M. Skopka (65. A. Finkous) – Kettner (75. Fidrant), Vála, Veselý, Pražák – Trutnovský, Rolenc.

Dynamo otáčelo po přestávce

Zápas bez nervů si na trávník přišly užít celky nelahozeveského Dynama a Vysoké. Konečný brankový účet se nakonec zastavil na šesti trefách, na nichž se domácí podíleli čtyřmi zásahy.

Z poklidu úvodních minut vybočila jen akce domácího Doška, po jehož přihrávce trefil v neděli střelecky disponovaný Mölzer tyč Chaloupkovy branky. Gólman Vysoké si ostatně poradil i s ošemetnou střelou domácího Kratochvíla.

S přibývajícími minutami se hosté viditelně osmělili, ale šance Veselého, který nebezpečně hlavičkoval po centru Vály, ani příležitost Rolence, který se probil až před Lorence, neskončily vedoucím gólem. Ten však přišel vzápětí zásluhou Trutnovského, který dokázal překvapit domácího brankáře povedenou střelou.

Po přestávce převzalo iniciativu Dynamo a během tří minut – zásluhou Emmera a Mölzera – otočilo výsledek. Poté ne vždy přesný sudí Jahoda nejprve upřel hostům penaltu za evidentní ruku záložníka Mölzera v pokutovém území. Kop z penaltové značky však přece jen přišel o osm minut později. Ujal se ho faulovaný hostující stoper Štolba a jistě srovnal skóre.

Ihned po rozehrávce ze středu hřiště však unikl Mölzer a nikým neatakován prostřelil Chaloupku. Konečnou podobu výsledku stanovil Hudeček dvě minuty před koncem zápasu.

„Hrál se oboustranně bezstarostný fotbal," zhodnotil slušnou brankovou úrodu domácí trenér Daniel Kaplan. „O přestávce jsem musel týmu trochu domluvit, protože jsme hráli moc velký pouťák. Myslím, že za výkon ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Čtyři góly za poločas se nedávají každý den."
„Na začátku jsme s úspěchem přečkali domácí šance," řekl po zápase hrající kouč Jiří Trutnovský. „Naštěstí se mi podařilo po dlouhém Pražákově autu dobře trefit míč a byl z toho vedoucí gól. Nepovedl se nám ovšem vstup do druhé půle, kdy domácí otočili výsledek. Pak jsme sice vyrovnali, ale hrubou nesoustředěností jsme si vzápětí nechali dát úplně zbytečný třetí gól."