4.kolo: Sokol Vraný - Dynamo 1:1 (0:0)

29.08.2010 10:45

4.kolo, 29.8.2010 17:00

Sokol Vraný - Dynamo 1:1 (0:0)

Branky: 55. Bauer - 65. Mašek. Rozhodčí: Richtár. ŽK: 3:6. ČK: 86. Mašek (Dyn.). Diváci: 120.

Dynamo: Zavadil – Vrábel – Jindřich, Dubský, Dvorský – Kymr, Horký, Válek (89. Šnýdr), Plicka – Mašek, Pekárek.

 

Mašek jako jediný nachytal domácího brankáře a pak se červenal

Po zlepšeném výkonu přidali fotbalisté Sokola Vraný do své tabulkové sbírky v I. A třídě další bod. V domácím utkání s Nelahozevsí by sice raději brali všechny tři, ale tahle remíza pro ně byla zlatá, nebezpečnější byl totiž soupeř.

Vzhledem k průběhu utkánípřevládá v táboře Dynama pocit ztráty dvou bodů nad ziskem jednoho. Navíc se v závěruvykartovalMašek a minimálně v příštím utkání bude chybět.

Góly padaly až po přestávce. První dal domácí Bauer po zbytečném zaváhání hostů. Po faulu na půlce přestali v domnění, že rozhodčí zapíská faul, hrát, Bauer dostal centr, zpracoval ho na prsa a uklidil k tyči – 1:0.

Vranskou radost ale zkazil deset minut poté Mašek, který s přehledem proměnil trestný kop. Jako jediný tak nachytal brankáře Šplichala, největší hvězdu utkání.

Mezi tyče se dostal poprvé v sezoně a tenhle tah kouči Wozniakovi vyšel dokonale. Náhradník mužstvo několikrát podržel, navíc měl i pořádný kus štěstí. Horký pálil dvakrát do tyče, Mašek jednou. Právě Mašek v závěru nevydržel důraznou hru domácích a byl vyloučen.

„Málokdy kluky chválím, ale za dnešní výkon si to zaslouží. Po celý zápas jsme byli jasně lepší. Vytvořili jsme si sedm tutovek, ale pálili jen do tyčí. Bod ze hřiště soupeře je vždy cenný, ale tenhle nic neřeší. Je to pro nás ztrátou. Mohli jsme a měli jsme toto utkání vyhrát,“ litoval množství neproměněných šancí trenér Dynama Daniel Kaplan.

Domácí Břetislav Wozniak docela souhlasil. „Nebudu přece říkat, že je něco bílé, když je to černé. Oni byli lepší, agresivnější, mají v Pekárkovi, Vrábelovi či Maškovi hodně zkušeností. Na druhou stranu jsme se zlepšili oproti minulému kolu i my. Fotbalistům nechyběla chuť hrát, bod určitě bereme,“ hodnotil zkušený odborník.