7.kolo: Dynamo - Olympie Zdice 5:0 (1:0)

16.09.2007 22:04

7.kolo, 16.9.2007 16:30

Dynamo - Olympie Zdice 5:0 (1:0)

Branky: 55. PK a 70. PK I. Bondarev, 65. a 76. Dvorský, 10. Pekárek. Rozhodčí: M. Vlk. ČK: 0:1.

Dynamo: Lorenc - Vrábel - Vágner, Jindřich, P. Dvořák - Klempt, Novák (65. Medviď), Dvorský (80. Koukolíček), I. Bondarev (75. Müller) - Kratochvíl, Pekárek.

Dynamo se prostřílelo na postupové druhé místo

Nevídanou kanonádu viděli diváci v Nelahozevsi. Domácí Dynamo potvrdilo stoupající formu a svého soupeře ze Zdice doslova smetlo ze hřiště.

„Soupeře jsme převyšovali po všech stránkách. Byli jsme lepší jak kombinačně, tak i nasazením,“ pochvaloval přístup svých svěřenců trenér Stanislav Dvořák.

Už v 10. minutě dal důvod k jásotu domácích příznivců Pekárek, který po akci z levé strany umístil míč hlavou přes celou bránu k tyči – 1:0. Domácí si po zbytek poločasu vytvořili velkou převahu včetně velkého množství šancí, které ale po hříchu nedokázali proměnit v další branky.

Další citelná rána přišla pro hosty deset minut po začátku druhé půle. Hostující brankář ve vyložené šanci srazil Pekárka a vedle penalty, kterou Igor Bondarev bez problému proměnil, byl i vyloučen.

„Pak už se hrálo převážně na jednu branku – na tu hostující. Hosté se k naší nedostávali, zůstalo pouze u pokusů z dálky,“ doplnil trenér Dvořák. Po velké převaze byli domácí střelci úspěšní ještě třikrát. Nejprve se parádně z trestného kopu trefil Dvorský. O pět minut později byl pak brankářem znovu faulován ve vápně Pekárek a Bondarev si dal z penaltového puntíku repete – 4:0.

Gólový účet zápasu uzavřel Dvorský přesnou střelou z volného přímého kopu přes zeď pod břevno. Dynamovci se tak prostříleli na druhé, v současné chvíli postupové místo průběžné tabulky.