Další 3 body doma

26.05.2013 19:11

Utkání vedoucího týmu Dynama Nelahozeves s Mutějovicemi, který se v soutěži zachraňují, předcházel vytrvalý déšť s krupobitím. S trochou nadsázky mohli obě mužstav nastoupit v bruslích, protože hřiště pokryly malý kroupy. Teď už ale k zápasu. Domácí, kterým chybělo opět několik hráčů sestavy, nastoupili do utkání s cílem vyhrát a udržet si minimálně poklidný náskok 4 bodů. Od začátku utkání to ale tak nevypadalo, hráči Mutějovic byli jasně lepším týmem, míč měli na kopačkách v převážné věčině času prvního poločasu, dostávali se do šancí, ale ať už domácí brankář Lorenc, nebo skvěle hrající domácí obrana nedovolila hostujícímu týmu ke skórování. A tak přišel trest. Z jednoho z mála útoků domácích v prvním poločase domácí útočník Kratochvíl motal hostující obránce, kouknul se do vápna a viděl nabíhajícího Dubského, který běžel až od středového kruhu, Kratochvíl ho skvěle našel a Dubský neměl sebetěžší práci zakončit přesně - 1:0. To běžela 40.minuta a zbytek poločasu se jen v klidu dohrával. V průběhu druhého poločasu se zranil domácí havel, který se něco udělal s kolenem a rozšířil už tak hrozivou marodku domácích. Zpět k zápasu. Ve druhém poločase už to nebylo tak jednoznačný jako v prvním, spíše se dá říci, že domácí byli lepším týmem. Do velké šance se dostal domácí Kymr, ale po nádherné přihrávce skoro z malého vápna vysoko přestřelil. Vše ale napravil, 12 minut před koncem udělal hostujícímu obráncovi kličku, který tam nešikovně nechal nohu a kymr spadnul, rozhodčím byla nařízená penalta. Hosté se divili, ale jak nám po utkání řekl sám Jakub kymr, penalta byla jasná. k pokutovému kopu se postavil Kratochvíl, který chytil neuvěřitelnou formu a to potvrdil - golmana poslal na opačnou stranu a v poklidu zvyšoval na 2:0. Takto utkání skončilo a Dynamo udrželo náskok 4 body, to je slušný náskok před koncem soutěže, kde zbývají do konce jen 3 kola.