Prohra na trávníku Rakovníka

01.04.2013 13:26

Tatran Rakovník "B" - Dynamo Nelahozeves   2:1(0:1)

Hráči Dynama zajížděli na první jarní mistrovský zápas na hřiště Tatranu Rakovník "B". Utkání se hrálo na umělé trávě z důvodu špatného terénu na hlavní hřišti. Z důvodu několik zraněných hráčů musel po měsíční pauze a bez tréninku nastoupit zadák Dynama Vágner. Utkání začalo z obou stran opatrně, v 5.minutě ale Dynamo udeřilo. Po dlouhém autu navrátilce Vágnera Vrábel prodloužil za sebe, kde čekal sniper Krejza a z blízka nedal šanci brankářovi domácího týmu - 0:1. Po inkasovaném golu mohli domácí opět inkasovat, ale hostující posile Strasserovi se nepodařilo z blízka přesně zakončit. V 13.minutě hostující trenér Kaplan musel střídat, kdy ze hřiště musel odstoupit zraněný Havel a nahradil ho debitující Doubek. Domácí se s přibývajícím časem dostávali do tempa a hosté pomalu odpadali. Ale dobře hrající obrana hostů domácí nepouštěla k žádné výrazné šanci. Takže do kabin se odcházelo za stavu 0:1 pro Dynamo. Druhý poločas začal drtivým tlakem domácích, po pravé straně přes tři hostující hráče proběh domácí záložník, odcentroval a na zadní tyči po malém přistrčení si dal hostující hráč Kymr vlastní gol - 1:1. Po rozehrání domácí stále drželi míč na svých kopačkách a po pasu na levou stranu, kdy domácí útočník poslal míč po zemi do vápna hostí a lehkém golu domácího hráče domácí rychle otočili stav utkání na 2:1. Hosté se ještě neoklepali ze studené sprchy a domácí dali po rohovém kopu třetí gol, který ale z důvodu faulu na brankáře nebyl uznán. Hosté se znovu dostávali do tempa zápasu a diktovali tempo utkání, ale k nebezpečnému zakončení se dostávali jen po standartních situací. Dvakrát byl sám před brankářem Rada, jednou Kratochvíl a jednou Krejza, ale vše domácí brankář chytil. Velký tlak měli hosté asi posledních 5 minut, kdy neustále přicházely dlouhé balony ať už od obránců Dynama, z autu či ze standartních situací, ale ani jedna šance nebyla proměněná. Utkání skončilo stavem 2:1 pro domácí, kteří se dostali před Dynamo.